Menu

Stillinger og resultater

Klubben kampprogram
August 2017
2.
onsdag
18.30
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 / Træningskamp • Privat
Arena Kop & Kande
Holtet IF
Arena Kop & Kande
5.
lørdag
11.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 / Træningskamp • Privat
Arena Kop & Kande
Aalborg KFUM Fodbold
Arena Kop & Kande
5.
lørdag
14.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Arena Kop & Kande
Hjørring IF
Arena Kop & Kande
10.
torsdag
18.00
Brønderslev IF
1 - 1
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 941
Arena Kop & Kande
Jetsmark/Birkelse
Arena Kop & Kande
13.
søndag
15.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 0
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 301
Arena Kop & Kande
Skibsby-Højene IF
Arena Kop & Kande
14.
mandag
18.00
Brønderslev IF
livescore
3 - 2
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 921
Arena Kop & Kande
Hadsund B
Arena Kop & Kande
14.
mandag
19.00
Brønderslev IF
2 - 2
Herrer
M+32
M32+ 11M • Pulje 400
Arena Kop & Kande
Nørresundby FB
Arena Kop & Kande
15.
tirsdag
18.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 70
Arena Kop & Kande
Holtet/Gandrup
Arena Kop & Kande
15.
tirsdag
19.00
Brønderslev IF (1)
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 87
Arena Kop & Kande
Vraa/Børglum IF (2)
Arena Kop & Kande
16.
onsdag
18.30
Brønderslev IF
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 1
Arena Kop & Kande
Støvring IF
Arena Kop & Kande
16.
onsdag
18.30
Brønderslev IF
livescore
0 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 24
Arena Kop & Kande
Vraa/Børglum IF
Arena Kop & Kande
16.
onsdag
19.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
Senior
Kvinde Serie 1 / Træningskamp • Privat
Arena Kop & Kande
Støvring IF Fodbold
Arena Kop & Kande
17.
torsdag
18.00
Brønderslev IF
9 - 3
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 941
Arena Kop & Kande
Skagen IK
Arena Kop & Kande
17.
torsdag
18.30
Brønderslev IF
3 - 1
Kvinder
U16
U16 Piger C (02) 8M - Efterår 2017 • Pulje 58
Arena Kop & Kande
Tårs/Ugilt IF
Arena Kop & Kande
18.
fredag
19.00
Brønderslev IF
2 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 312
Arena Kop & Kande
Gug B (1)
Arena Kop & Kande
19.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 310
Arena Kop & Kande
Bagterp IF (2)
Arena Kop & Kande
19.
lørdag
11.00
Brønderslev IF
1 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 532
Arena Kop & Kande
Dronninglund IF
Arena Kop & Kande
19.
lørdag
11.20
IF Skjold Sæby
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 310
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
20.
søndag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 26
Arena Kop & Kande
Dronninglund IF
Arena Kop & Kande
20.
søndag
11.00
Brønderslev IF
livescore
3 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 822
Arena Kop & Kande
Nørresundby FB
Arena Kop & Kande
20.
søndag
12.00
Brønderslev IF
livescore
4 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 621
Arena Kop & Kande
Team Østvendsyssel
Arena Kop & Kande
21.
mandag
17.30
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 203
Arena Kop & Kande
Bindslev/Tversted IF
Arena Kop & Kande
21.
mandag
18.10
Hjørring IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 203
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
21.
mandag
19.00
Brønderslev IF
5 - 0
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 51
Arena Kop & Kande
Tylstrup IF
Arena Kop & Kande
21.
mandag
19.00
Brønderslev IF
0 - 3
Herrer
M+32
M32+ 11M • Pulje 400
Arena Kop & Kande
Skalborg SK
Arena Kop & Kande
22.
tirsdag
18.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 6
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 741
Arena Kop & Kande
Frederikshavn fI
Arena Kop & Kande
23.
onsdag
17.30
Brønderslev IF
8 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 711
Arena Kop & Kande
Lundergård IU
Arena Kop & Kande
23.
onsdag
17.30
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 22
Arena Kop & Kande
Vraa/Børglum IF
Arena Kop & Kande
23.
onsdag
18.30
Brønderslev IF
2 - 10
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 482
Arena Kop & Kande
Vraa/Børglum IF
Arena Kop & Kande
24.
torsdag
18.00
Brønderslev IF
2 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 621
Arena Kop & Kande
SHI/BIF/BAMSIF
Arena Kop & Kande
25.
fredag
18.30
Brønderslev IF
livescore
3 - 4
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 1
Arena Kop & Kande
IF Skjold Sæby
Arena Kop & Kande
26.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
2 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 711
Arena Kop & Kande
Nørresundby FB
Arena Kop & Kande
26.
lørdag
11.00
Brønderslev IF
4 - 3
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 532
Arena Kop & Kande
Jetsmark IF
Arena Kop & Kande
26.
lørdag
13.30
Brønderslev IF
livescore
1 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 24
Arena Kop & Kande
SIV
Arena Kop & Kande
27.
søndag
11.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 70
Arena Kop & Kande
Fortuna Hjørring
Arena Kop & Kande
27.
søndag
12.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 26
Arena Kop & Kande
Tårs/Ugilt IF
Arena Kop & Kande
27.
søndag
16.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 7
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017 • Pulje 276
Arena Kop & Kande
Dronninglund IF
Arena Kop & Kande
28.
mandag
18.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 3
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 921
Arena Kop & Kande
Støvring IF
Arena Kop & Kande
28.
mandag
19.00
Brønderslev IF
1 - 2
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 51
Arena Kop & Kande
Sulsted IF (1)
Arena Kop & Kande
30.
onsdag
17.30
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 231
Arena Kop & Kande
Aabybro IF
Arena Kop & Kande
30.
onsdag
18.10
Thorup/Klim B
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 231
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
31.
torsdag
18.30
Brønderslev IF
1 - 0
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 312
Arena Kop & Kande
ØVI/TTB
Arena Kop & Kande
31.
torsdag
18.30
Brønderslev IF
livescore
5 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger C (02) 8M - Efterår 2017 • Pulje 58
Arena Kop & Kande
IF Skjold Sæby
Arena Kop & Kande
31.
torsdag
19.00
Brønderslev IF
livescore
0 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 24
Arena Kop & Kande
Fjerritslev IF
Arena Kop & Kande
September 2017
2.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 225
Arena Kop & Kande
Skibsby-Højene IF
Arena Kop & Kande
2.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 334
Arena Kop & Kande
Hjørring IF
Arena Kop & Kande
2.
lørdag
10.30
Bagterp IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 334
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
2.
lørdag
11.20
Bagterp IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 225
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
3.
søndag
10.00
Brønderslev IF
3 - 6
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 741
Arena Kop & Kande
Bagterp IF
Arena Kop & Kande
3.
søndag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 22
Arena Kop & Kande
SVIF/TUI
Arena Kop & Kande
3.
søndag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 329
Arena Kop & Kande
Aabybro IF
Arena Kop & Kande
3.
søndag
11.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 2
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 921
Arena Kop & Kande
FC THY Piger
Arena Kop & Kande
3.
søndag
11.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 329
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
3.
søndag
13.00
Brønderslev IF
3 - 4
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 822
Arena Kop & Kande
Trekroner/Skovsgård
Arena Kop & Kande
5.
tirsdag
19.00
Brønderslev IF (1)
livescore
2 - 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 87
Arena Kop & Kande
GVL Løkken
Arena Kop & Kande
6.
onsdag
17.30
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C Hverdag (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 113
Arena Kop & Kande
Nørresundby FB
Arena Kop & Kande
6.
onsdag
18.50
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C Hverdag (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 113
Arena Kop & Kande
VUG
Arena Kop & Kande
7.
torsdag
18.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 1
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 941
Arena Kop & Kande
DHF&K
Arena Kop & Kande
9.
lørdag
10.00
Dronninglund IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 105
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
9.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 208
Arena Kop & Kande
Hjallerup IF
Arena Kop & Kande
9.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 224
Arena Kop & Kande
Støvring IF
Arena Kop & Kande
9.
lørdag
10.00
Fjerritslev IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 117
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
9.
lørdag
10.40
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 105
Arena Kop & Kande
Hals FS
Arena Kop & Kande
9.
lørdag
10.40
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 117
Arena Kop & Kande
Biersted/Nørhalne/Vadum
Arena Kop & Kande
9.
lørdag
11.20
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 208
Arena Kop & Kande
Jetsmark IF
Arena Kop & Kande
9.
lørdag
11.20
Skørping IF Frem
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 224
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
10.
søndag
10.00
Thisted FC
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger A (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 116
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
10.
søndag
10.40
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger A (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 116
Arena Kop & Kande
SVIF
Arena Kop & Kande
10.
søndag
11.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 70
Arena Kop & Kande
Aalborg KFUM
Arena Kop & Kande
11.
mandag
18.30
Brønderslev IF
livescore
0 - 6
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 301
Arena Kop & Kande
AaB
Arena Kop & Kande
11.
mandag
18.45
Brønderslev IF
1 - 10
Herrer
M+32
M32+ 11M • Pulje 400
Arena Kop & Kande
Aalborg Freja
Arena Kop & Kande
12.
tirsdag
17.30
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 26
Arena Kop & Kande
Asaa/Agersted
Arena Kop & Kande
12.
tirsdag
18.30
Brønderslev IF (1)
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 87
Arena Kop & Kande
TSI/Stenum
Arena Kop & Kande
12.
tirsdag
18.45
Brønderslev IF
4 - 0
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 51
Arena Kop & Kande
Jerslev/Sterup IF
Arena Kop & Kande
13.
onsdag
18.30
Brønderslev IF
livescore
2 - 5
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 482
Arena Kop & Kande
Aabybro IF
Arena Kop & Kande
15.
fredag
19.00
Brønderslev IF
livescore
3 - 1
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 471
Brønderslev Kunstgræsbane
VHG/GS
Brønderslev Kunstgræsbane
16.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 225
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
16.
lørdag
10.00
Dybvad B
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 317
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
16.
lørdag
11.20
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 225
Arena Kop & Kande
Bagterp IF
Arena Kop & Kande
16.
lørdag
11.20
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 317
Arena Kop & Kande
SIV
Arena Kop & Kande
16.
lørdag
12.00
Brønderslev IF
7 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 621
Arena Kop & Kande
Biersted/Nørhalne/Vadum
Arena Kop & Kande
16.
lørdag
14.00
Brønderslev IF
livescore
0 - 3
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 1
Arena Kop & Kande
Gug B
Arena Kop & Kande
16.
lørdag
16.00
Brønderslev IF
0 - 2
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 24
Arena Kop & Kande
Skovsgaard B
Arena Kop & Kande
17.
søndag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 26
Arena Kop & Kande
SVIF/TUI
Arena Kop & Kande
17.
søndag
10.00
Hirtshals B
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 307
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
17.
søndag
11.20
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 307
Arena Kop & Kande
Bangsbo Freja
Arena Kop & Kande
17.
søndag
13.00
Brønderslev IF
2 - 3
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 822
Arena Kop & Kande
Aalborg Freja
Arena Kop & Kande
17.
søndag
15.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 2
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 471
Arena Kop & Kande
VHG/GS
Arena Kop & Kande
18.
mandag
18.15
Brønderslev IF
6 - 0
Herrer
M+32
M32+ 11M • Pulje 400
Arena Kop & Kande
Aalborg KFUM (2)
Arena Kop & Kande
19.
tirsdag
18.30
Brønderslev IF
livescore
2 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 711
Arena Kop & Kande
Frederikshavn fI
Arena Kop & Kande
20.
onsdag
17.30
Vester Hassing GF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 231
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
20.
onsdag
18.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 70
Arena Kop & Kande
ØVI/TTB
Arena Kop & Kande
20.
onsdag
18.30
Brønderslev IF
0 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 482
Arena Kop & Kande
Aalborg Freja
Arena Kop & Kande
20.
onsdag
18.50
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 231
Arena Kop & Kande
Fjerritslev IF
Arena Kop & Kande
22.
fredag
17.45
Brønderslev IF
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 1
Arena Kop & Kande
Hjørring IF
Arena Kop & Kande
23.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 203
Arena Kop & Kande
Vraa/Børglum IF
Arena Kop & Kande
23.
lørdag
11.20
Bindslev/Tversted IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 203
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
23.
lørdag
16.00
Brønderslev IF
livescore
3 - 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 24
Arena Kop & Kande
Tranum GF
Arena Kop & Kande
24.
søndag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 22
Arena Kop & Kande
Aalborg KFUM (1)
Arena Kop & Kande
24.
søndag
11.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 2
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 921
Arena Kop & Kande
Farsø/Ullits IK
Arena Kop & Kande
24.
søndag
16.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 2
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017 • Pulje 276
Arena Kop & Kande
Frederikshavn fI
Arena Kop & Kande
27.
onsdag
17.30
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 221
Arena Kop & Kande
SVIF
Arena Kop & Kande
27.
onsdag
18.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 4
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 51
Arena Kop & Kande
Klokkerholm IF
Arena Kop & Kande
27.
onsdag
18.10
Voersaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 221
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
30.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
5 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 741
Arena Kop & Kande
DHF&K
Arena Kop & Kande
Oktober 2017
1.
søndag
13.00
Brønderslev IF
2 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 362
Arena Kop & Kande
B52/Aalborg
Arena Kop & Kande
1.
søndag
15.00
Brønderslev IF
2 - 4
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 301
Arena Kop & Kande
Jammerbugt FC
Arena Kop & Kande
1.
søndag
18.00
Brønderslev IF
2 - 1
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 822
Arena Kop & Kande
Fortuna Hjørring (1)
Arena Kop & Kande
2.
mandag
18.00
Brønderslev IF
5 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 532
Arena Kop & Kande
Strandby-Elling-Nielstrup IF
Arena Kop & Kande
2.
mandag
18.00
Brønderslev IF
0 - 0
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 51
Arena Kop & Kande
Sæsing B (1)
Arena Kop & Kande
3.
tirsdag
18.30
Brønderslev IF (1)
livescore
3 - 0
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 87
Arena Kop & Kande
SIV
Arena Kop & Kande
3.
tirsdag
18.30
Brønderslev IF
livescore
0 - 8
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 471
Arena Kop & Kande
Team Østvendsyssel
Arena Kop & Kande
4.
onsdag
18.30
Brønderslev IF
livescore
4 - 2
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 482
Arena Kop & Kande
Jerslev/Sterup IF
Arena Kop & Kande
5.
torsdag
18.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 621
Arena Kop & Kande
VHG/GS
Arena Kop & Kande
5.
torsdag
18.00
Brønderslev IF
4 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger C (02) 8M - Efterår 2017 • Pulje 58
Arena Kop & Kande
Thise IF
Arena Kop & Kande
7.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 105
Arena Kop & Kande
Hals FS
Arena Kop & Kande
7.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 224
Arena Kop & Kande
Fortuna Hjørring
Arena Kop & Kande
7.
lørdag
10.00
Asaa/Agersted
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 117
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
7.
lørdag
10.40
Dronninglund IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 105
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
7.
lørdag
10.40
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 117
Arena Kop & Kande
Fjerritslev IF
Arena Kop & Kande
7.
lørdag
11.20
Skibsby-Højene IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 224
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
7.
lørdag
14.00
Brønderslev IF
livescore
3 - 4
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 1
Arena Kop & Kande
Aalborg Freja
Arena Kop & Kande
8.
søndag
10.00
Brønderslev IF
3 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 711
Arena Kop & Kande
SVIF
Arena Kop & Kande
8.
søndag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 26
Arena Kop & Kande
DHF&K
Arena Kop & Kande
8.
søndag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger A (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 116
Arena Kop & Kande
SVIF
Arena Kop & Kande
8.
søndag
10.40
Thisted FC
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger A (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 116
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande
8.
søndag
11.00
Brønderslev IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 70
Arena Kop & Kande
Thisted FC
Arena Kop & Kande
8.
søndag
13.00
Brønderslev IF
livescore
0 - 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 24
Arena Kop & Kande
Harken UGF
Arena Kop & Kande
8.
søndag
14.45
Brønderslev IF
livescore
3 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 301
Brønderslev Kunstgræsbane
MorsØ FC
Brønderslev Kunstgræsbane
8.
søndag
15.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 471
Arena Kop & Kande
Biersted/Nørhalne/Vadum
Arena Kop & Kande
9.
mandag
18.00
Brønderslev IF
3 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 621
Arena Kop & Kande
Frederikshavn fI
Arena Kop & Kande
11.
onsdag
18.00
Brønderslev IF
2 - 7
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 921
Arena Kop & Kande
AaB
Arena Kop & Kande
11.
onsdag
18.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 822
Arena Kop & Kande
Aabybro IF
Arena Kop & Kande
13.
fredag
18.00
Brønderslev IF
0 - 9
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017 • Pulje 276
Arena Kop & Kande
Tornby IF
Arena Kop & Kande
13.
fredag
18.00
Brønderslev IF
0 - 5
Kvinder
U16
U16 Piger C (02) 8M - Efterår 2017 • Pulje 58
Arena Kop & Kande
Fortuna Hjørring
Arena Kop & Kande
14.
lørdag
11.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 5
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 532
Arena Kop & Kande
SVIF
Arena Kop & Kande
15.
søndag
10.00
Brønderslev IF
4 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 741
Arena Kop & Kande
Team Horne/Hirtshals
Arena Kop & Kande
15.
søndag
10.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M - Efterår 2017 • Pulje 22
Arena Kop & Kande
Hjallerup IF
Arena Kop & Kande
15.
søndag
14.00
Brønderslev IF
2 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 362
Arena Kop & Kande
Biersted/Nørhalne/Vadum
Arena Kop & Kande
17.
tirsdag
18.00
Brønderslev IF (1)
livescore
4 - 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 87
Arena Kop & Kande
Kunstbanen
Kirkeholdet Vrå
Arena Kop & Kande
Kunstbanen
21.
lørdag
14.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 4
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 1
Arena Kop & Kande
Bane 1
Løgstør IF
Arena Kop & Kande
Bane 1
22.
søndag
16.00
Brønderslev IF
livescore
0 - 1
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017 • Pulje 276
Arena Kop & Kande
Kunstbanen
DHF & K
Arena Kop & Kande
Kunstbanen
23.
mandag
18.00
Brønderslev IF
2 - 4
Herrer
M+32
M32+ 11M • Pulje 400
Arena Kop & Kande
Kunstbanen
B52/Aalborg
Arena Kop & Kande
Kunstbanen
28.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
1 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 711
Arena Kop & Kande
Bane 6.1
IF Skjold Sæby
Arena Kop & Kande
Bane 6.1
28.
lørdag
14.00
Brønderslev IF
livescore
0 - 9
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 1
Arena Kop & Kande
Bane 1
Nørresundby FB
Arena Kop & Kande
Bane 1
28.
lørdag
16.00
Brønderslev IF
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 24
Arena Kop & Kande
Bane 3
Tylstrup IF
Arena Kop & Kande
Bane 3
29.
søndag
11.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 40
Brønderslev Kunstgræsbane
Hjørring IF
Brønderslev Kunstgræsbane
29.
søndag
11.40
VUG (1)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 40
Brønderslev Kunstgræsbane
Brønderslev IF
Brønderslev Kunstgræsbane
29.
søndag
12.20
Skibsby-Højene IF (2)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 40
Brønderslev Kunstgræsbane
Brønderslev IF
Brønderslev Kunstgræsbane
29.
søndag
13.00
Brønderslev IF (2)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 11
Brønderslev Kunstgræsbane
Hjallerup IF
Brønderslev Kunstgræsbane
29.
søndag
13.40
Aabybro IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 11
Brønderslev Kunstgræsbane
Brønderslev IF (2)
Brønderslev Kunstgræsbane
29.
søndag
15.00
Brønderslev IF
2 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 301
Arena Kop & Kande
Bane 1
Hobro IK
Arena Kop & Kande
Bane 1
November 2017
1.
onsdag
18.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 4
Kvinder
U13
Vinterserie - U13 Piger (05) 11M • Pulje 15
Arena Kop & Kande
Kunstbanen
Aalborg Freja
Arena Kop & Kande
Kunstbanen
6.
mandag
19.00
Brønderslev IF
0 - 5
Herrer
U16
Vinterserie - U16 Drenge (02) 11M • Pulje 2
Arena Kop & Kande
Aalborg Freja
Arena Kop & Kande
9.
torsdag
18.00
Brønderslev IF
3 - 0
Kvinder
U13
Vinterserie - U13 Piger (05) 11M • Pulje 15
Arena Kop & Kande
Gug B
Arena Kop & Kande
11.
lørdag
15.00
Brønderslev IF
1 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 301
Arena Kop & Kande
Aalborg Chang
Arena Kop & Kande
13.
mandag
19.00
Biersted/Nørhalne/Vadum
2 - 4
Herrer
U16
Vinterserie - U16 Drenge (02) 11M • Pulje 2
Brønderslev Kunstgræsbane
Brønderslev IF
Brønderslev Kunstgræsbane
15.
onsdag
18.00
Brønderslev IF
livescore
1 - 5
Kvinder
U13
Vinterserie - U13 Piger (05) 11M • Pulje 15
Arena Kop & Kande
Nibe B
Arena Kop & Kande
22.
onsdag
18.00
Brønderslev IF
Kvinder
U16
Vinterserie - U16 Piger (02) 11M • Pulje 3
Brønderslev Kunstgræsbane
Bangsbo Freja
Brønderslev Kunstgræsbane
26.
søndag
11.00
VUG (1)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 41
Brønderslev Kunstgræsbane
Brønderslev IF
Brønderslev Kunstgræsbane
26.
søndag
11.40
Brønderslev IF
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 41
Brønderslev Kunstgræsbane
Hjallerup IF (2)
Brønderslev Kunstgræsbane
26.
søndag
12.20
Jetsmark IF
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 41
Brønderslev Kunstgræsbane
Brønderslev IF
Brønderslev Kunstgræsbane
27.
mandag
19.00
Brønderslev IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 / Træningskamp • Privat
Arena Kop & Kande
Hjørring IF
Arena Kop & Kande
29.
onsdag
18.30
Brønderslev IF
Kvinder
U16
Vinterserie - U16 Piger (02) 11M • Pulje 3
Brønderslev Kunstgræsbane
IK Rosendal
Brønderslev Kunstgræsbane
December 2017
4.
mandag
18.00
Brønderslev IF
Kvinder
U16
Vinterserie - U16 Piger (02) 11M • Pulje 3
Brønderslev Kunstgræsbane
Gug B
Brønderslev Kunstgræsbane